Ç’punë ke ti me Luizin”, publikohet telefonata e Oltës me Dorin brenda BBV

Në prime-in e fundit të Big Brother VIP, Arbana Osmani i komunikoi banorëve sulmin që tronditi godinën e Top Channel mesnatën e së dielës. Të tronditur nga ky lajm, banorët u vunë përballë pyetjes nëse ndihen të sigurt për ta vazhduar lojën e tyre.

Për të qenë më të qartë atyre i është lejuar biseda me në familjarë. Sot Olta ka bërë telefonatën e saj me bashkëshortin, Dori. Ky i fundit ka kaluar përtej arsyes së telefonatës duke tentuar t’i japë mendimin e tij në lidhje me Luizin dhe lojën e partneres së tij.

“Big Brother-in nuk e ke me Luizin, e ke me publikun. Ç’punë ke ti me Luizin. Luizi bën garën e vet, ti tënden. Secili ka garën e vet”, pas këtij komunikimi produksioni ka ndërprerë telefonatën e Oltës me Dorin./albeu.Në fillim të prime të Big Brother VIP Albania, Arbana Osmani mbrëmë ndau lajmin me banorët për ngjarjen e ndodhur pak dite me pare në “Top Channel”. Kjo u bë në mënyrë që edhe ata të vendosin, nëse duan ta vijojnë këtë rrugëtim, apo ta ndërpresin nëse nuk ndihen të sigurt.

Disa nga banorët u shprehën që duan të vazhdojnë rrugëtimin, pasi që nuk e shohin vetën të rrezikuar aty brenda. Por, pas prime ishte Olta, e cila në një bisedë më Qetsorin tha se ka kërkuar largim nga shtëpia. Se a do të dal ajo mbetet për tu parë.